BIOGRAFIE

PETR VINC HAVLÍČEK

Vinc se narodil v malém středo-evropském městě zvaném Kutná Hora, kde vyrůstal jako starší bratr sestry Marie. V raných letech byl matkou posílán na lekce klavíru, které bytostně nenáviděl. 
V pubertě přišel rock n´ roll a první elektrická kytara. Sousedi si nestíhali stěžovat, když to na ně v odpoledních hodinách po škole rozbalil. Již tehdy skládal svoje rockové a heavymetalové balady.

Čas šel dál a Vinc se rozhodl studovat film. S velikým důrazem na vyprávění příběhu a fantazii absolvoval přijímačky na katedru režie na FAMU, nakonec však studoval dramaturgii a scénáristiku na pražské UJAK. Již při studiích si přivydělával točením hudebních videí pro mladé punkové kapely.

Po studiích založil vlastní profesionální video-produkci KHfilmin a živil se jako nájemný režisér krátkého audio-vizuálního formátu. Napsal a natočil přes 500 hudebních videí, reklamních spotů a krátkých hraných snímků.

Přes točení hudebních klipů pro známé české pop-rockové kapely se opět dostal zpět k vlastní hudbě. Začal skládat nové písně a elektrickou kytaru zaměnil za čistý akustický nástroj z kanadské výroby. A nyní jste u toho i vy. Vinc skládá hudbu a píše texty právě pro vás, a přímo ze sebe. Jeho hudba je čistá jak slovem, tak hudební aranží. A nechce nic míň, než vám promlouvat do duše.